Od lat mówi się o tym, że Polacy bardzo mało czytają. Jednak wchodząc na strony różnych księgarni internetowych można odnieść zupełnie inne wrażenie.

Księgarnia internetowa

W zapowiedziach wydawniczych co miesiąc znaleźć można wiele nowych tytułów, zarówno autorów polskich, jak i zagranicznych. A listy bestsellerów nieustannie zdobywają nowych liderów. Oznacza to, że Polacy nadal chętnie kupują książki – i nic w tym dziwnego, gdyż jest to jedno z najprzyjemniejszych hobby. Jednak, w natłoku wydawniczych informacji nie zawsze wiadomo na jakie pozycje się zdecydować i wiele osób zadaje sobie pytanie jakie książki warto przeczytać. Podpowiedzią stać się mogą listy książek, które sprzedają się najlepiej w danym roku. Fakt, że kupiło je tak wiele osób można bowiem oznaczać, że są naprawdę godne uwagi.

Najlepsze bestsellery książkowe 2017

martwy błękit k. Bochus LegolasDla wszystkich zainteresowanych, a zagubionych w natłoku książek czytelników, podpowiedzią może stać się poniższa lista (z podziałem na autorów polskich i zagranicznych).

Autorzy polscy:

– Piątek Tomasz „Maciarewicz i jego tajemnice”

– Mróz Remigiusz „Joanna Chyłka Tom 6. Oskarżenie”,

– Kubicki Grzegorz, Drzewicki Maciej „Ania. Biografia Anny Przybylskiej”.

Autorzy zagraniczni:

– Brown Dan „Początek”,

– Paris B.A. „Za zamkniętymi drzwiami”.

– Lagercrantz David „Millennium Tom 5. Mężczyzna, który gonił swój cień”,

– Zafon Carlos Ruiz „Labirynt duchów”,

– Asher Jay „13 powodów”,

– King Stephen „To”.

– Rowling J.K. „Baśnie Barda Beedle’a”.

Jak widać, wśród bestsellerów książkowych 2017 przeważają te napisane przez znanych i lubianych autorów zagranicznych. Często wybierane są kontynuacje różnych serii. Wśród książek polskich króluje te, które traktują o życiu różnych osób, ale na prowadzenie wybija się w ostatnich latach R. Mróz, który wydaje nawet kilka pozycji rocznie.