Sklepowe półki uginają się od zabawek dla dzieci w różnym wieku. Najlepsze z nich nie tylko bawią, ale mają także walory edukacyjne. Nie od dziś wiadomo, że nauka przez zabawę to najskuteczniejszy sposób przyswajania wiedzy. Osoby zainteresowane zabawkami edukacyjnymi powinny zwrócić uwagę na klocki, które ułatwiają dzieciom nabywanie zdolności językowych i matematycznych.

Gry i zabawy z klockami logo

Wśród produktów dostępnych w sprzedaży na wyróżnienie zasługują klocki marki logo. To wysokiej jakości zabawki przeznaczone dla dzieci, które mogą być wykorzystywane przez rodziców lub nauczycieli jako wsparcie dydaktyczne przy nauce czytania, pisania, czy też liczenia. Wszystkie klocki wytwarzane są z wysokiej jakości materiałów, które są trwałe i całkowicie bezpieczne dla maluchów.

Klocki logo dostępne są w różnych wersjach. Aby w pełni wykorzystać możliwości edukacyjne tych wyjątkowych zabawek, rodzice lub nauczyciele mogą sięgnąć po poradnik, w którym opisane zostały różne formy gier i zabaw dla dzieci. Korzystając z zabaw i gier edukacyjnych, należy pamiętać, by dostosowywać ich trudność do wieku i poziomu rozwoju maluchów. Trzy lub czterolatki warto zapoznawać z literami zapisanymi w formie drukowanej, pięciolatki i sześciolatki można zacząć oswajać z formą pisaną. 

Pomoc w nauce wymowy, pisania oraz czytania

Podstawowy zestaw składa się ze 150 klocków, na których umieszczone są:

  • litery,
  • cyfry,
  • znaki interpunkcyjne, 
  • znaki matematyczne.

Poza 32 literami tworzącymi polski alfabet autorzy dodali również 13 dwuznaków oraz 3 trójznaki stworzone poprzez połączenie pojedynczych liter (ni, ci, si, zi). Do zestawu dołączono także litery wykorzystywane w języku angielskim, które coraz częściej są używane w języku polskim, takie jak: q, x, czy też v. Aby ułatwić dzieciom prawidłowe układanie znaków, na każdym z nich naniesiona została zielona linia. Autorzy klocków logo zdecydowali się na wielokrotne powtórzenie najczęściej stosowanych liter, żeby umożliwić układanie różnych słów. 

Klocki logo przeznaczone do nauki liter oraz cyfr oferowane są także w wersji demonstracyjnej w formie drewnianego wózka. Tego rodzaju zestaw wyróżnia się trwałością i dużym rozmiarem, dlatego znakomicie sprawdza się w placówkach edukacyjnych, takich jak przedszkola. Zarówno w przedszkolach, jak i w domach świetnie sprawdzą się klocki wyposażone w wędkę. Za pomocą wędki dzieci mogą łowić poszczególne litery, cyfry bądź znaki. Tego rodzaju zabawy wzbudzają ogromne zainteresowanie maluchów i dodatkowo rozwijają zręczność oraz sprawność manualną.

Klocki ułatwiające naukę języka angielskiego

Rodzice, którym zależy na tym, by ich pociechy jak najwcześniej rozpoczęły swoją przygodę z nauką języków obcych, mogą sięgnąć po wersję klocków logo zawierających litery i znaki powszechnie stosowane w języku angielskim. W porównaniu do polskiej wersji brak tutaj charakterystycznych dla języka polskiego wieloznaków. W skład zestawu wchodzi 150 klocków, a ilość poszczególnych liter jest skorelowana z częstotliwością ich występowania w angielskich słowach. 

Zabawy z klockami logo polegać mogą m.in. na wyszukiwaniu odpowiednich elementów spośród całego zestawu. Dzieci poprzez układanie klocków od lewej do prawej uczą się prawidłowej formy zapisywania słów. Dzieci bardzo chętnie bawią się także w zabawę polegającą na wyszukiwaniu liter wymawianych przez pedagoga lub rodzica. Taka zabawa znacząco ułatwia kojarzenie symboli z ich wymową i przyspiesza proces nauki czytania. Stosowanie tego rodzaju zabaw edukacyjnych jest zalecane, ponieważ wpływa na przyspieszenie rozwoju intelektualnego dziecka.