Tak, człowiek żyje w wielkim biegu, ale od czasu do czasu powinien znaleźć czas na drobne, własne przyjemności. Jakie? Chociażby na czytanie książek. Poznawanie fikcyjnych historii, tworzonych przez genialnych twórców, to jedna z najlepszych aktywności, dzięki której można się bardzo przyjemnie zrelaksować.

Zagadki do wyjaśnienia

książki kryminalne

Chyba na pierwszym miejscu, jeżeli chodzi o popularność, znaleźć można kryminały. Ulubiony gatunek mężczyzn, ale także kobiet. Chyba nie ma człowieka, który nie lubi czytać tego typu książek. Jest wiele ciekawych propozycji, które to nawiązują do zagadek do wyjaśnienia. Wśród nich można wymienić: „Balwierz. Hubert Meyer” Katarzyny Bondy, „Wybaczam Ci” Remigiusza Mroza, „Niewybaczalne” Izabeli Janiszewskiej, „Bestia z Buchenwaldu” Maxa Czornyja, „Martwiec. Lipowo” Katarzyny Puzyńskiej, itd.

Zagraniczne kryminały

Tak, polscy autorzy tworzą naprawdę genialne książki kryminalne. Chociaż nie można tu pomijać zagranicznych pisarzy, którzy również mają wiele do zaoferowania. „Zazdrość” Jo Nesbo, „Boginie” Alex Michaelides, „Wróć przed zmrokiem” Riley Siger, „Bez winy” Charlotte Link, „Mów mi Win” Harlan Coben, „Zaginione dziewczyny” John Glat – to tylko część z tego, co w chwili obecnej można otrzymać w sklepach. Tak, książek o tematyce kryminalnej jest naprawdę dużo.