Psychologia to szeroki zakres dotyczący zachowań ludzkich. To często wybierany kierunek studiów, na który uczęszczają przyszli pedagodzy, psycholodzy, czy nawet psychiatrzy. W tym przypadku niezbędne są materiały do nauki w formie książek. Na jaką książkę postawić? Gdzie dokonać zakupu? O czym warto pamiętać?

Zimbardo Psychologia kluczowe koncepcje

Książka pt. „Psychologia. Kluczowe Koncepcje” to kilka tomów solidnej wiedzy psychologicznej, jaka została przedstawiona łatwo i przystępnie. Pamiętajmy o tym, aby postawić na nowe wydanie, jaka zostało zaktualizowane o aktualne zagadnienia i wyniki badań. Podręcznik ma za zadanie służyć specjalistom, studentom, jak i miłośnikom psychologii. Autorem jest Philip Zimbardo, który wraz z Robertem Johnsonem i Vivian McCann przybliżają nam pojęcia i teorie z zakresu psychologii. Całość zaprezentowano tak, aby łatwo można było przyswoić i zapamiętać materiał. Na uwagę zasługują przykłady, zadania i ćwiczenia, które zastosujemy w codziennym życiu i pracy zawodowej. 

zimbardo psychologia kluczowe koncepcje

Książka tom pierwszy

W pierwszym tomie czytelnicy znajdą odpowiedzi na szereg pytań, jakimi są:

  • Jak psycholodzy tworzą nową wiedzę?
  • Jak powiązane są sobą zachowania z genami?
  • W jaki sposób przebiega komunikacja we wnętrzu organizmu?
  • Jakimi metodami mózg generuje zachowanie i procesy umysłowe?
  • Przed jakimi wyzwaniami stajemy w życiu?

Nie zapominajmy o tym, że zakupu książki z psychologii dokonamy łatwo w internetowej księgarni. W tym przypadku na wagę złota jest oszczędność czasu i kosztów.