Czytanie książek jest bardzo potrzebne. Nie dość, że sprawia, że możemy zapomnieć o codziennych troskach, to w dodatku samo czytanie u młodych osób poprawia koncentrację oraz zasady pisowni i gramatyki języka polskiego. Warto pamiętać również, że zapoznawanie się z literaturą potrafi podnieść wyobraźni o poziom wyżej. Przekładając kolejne strony książki wchodzimy w świat książki, który jest dla nas na co dzień nieosiągalny, przeżywamy emocje bohaterów i wręcz żyjemy nimi. Tego typu literaturą jest Harry Potter, który od lat jest jedną z ważniejszych książek, a nawet jest też lekturą szkolną. Postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej zaletom tych książek.

Bogata fabuła

harry potter i przeklęte dziecko

Książki J.K. Rowling o młodym adepcie magii nie należą co prawda do najcieńszych, ale to w tym przypadku jest nawet zaletą, ponieważ fani chcąc zapoznać się z historią Harrego są zmuszeni do przeczytania kilkuset stron. Na pewno dużym plusem w tym przypadku są adaptacje filmowe, a dla miłośników już z pewnością daje to dużo do myślenia. Taka sytuacja sprawia, że chcąc czy nie, to i tak sięgną po książkę. Losy Harrego są rozbite na wiele książek, głównie skupionych na walce ze złem. Fabuła jest rozwinięta bardzo mocno i losy Hermiony, Rona i Harrego oraz bliskich im osób są opisane w sposób bajkowy, który pozwala odbiorcy na przeżywanie całej historii wraz z głównymi bohaterami.

Walka dobra ze złem

Jest to bardzo częsty schemat opisywany w książkach i filmach dla dzieci. Dzięki niemu odbiorca książki wie jak wygląda zło oraz od pierwszych stron książki jest zapoznawany z tym, komu trzeba kibicować. Nie ma co ukrywać, że w dziełach typu jak Harry Potter i przeklęte dziecko (książka) jest pokazywany przebieg takich walk. Czy to „Kamień filozoficzny”, czy „Więzień Askabanu” jest cały czas ten sam zabieg. Trzeba jednak powiedzieć, że szczególnie młodzi mogą z tego typu książki wynieść bardzo wiele i stosować zasady moralności wobec swoich bliskich i znajomych w szkole. Nieustannie mówi się o walce dobra ze złem i dobrze, że ona powiela się w literaturze.