Czytanie książek jest czynnością rozwijającą wyobraźnię, wzbogacającą zasób posiadanego słownictwa, pomagającą utrwalić zasady poprawnej ortografii i interpunkcji. Zalet czytania można wymieniać wiele. Różnorodność gatunkowa gwarantuje, że każdy znajdzie odpowiednią dla siebie pozycję. Jednak co zrobić w sytuacji, kiedy zdrowie zaczyna odmawiać posłuszeństwa i czytanie zamiast przyjemności, zaczyna sprawiać ból lub trudności?

Książki z dużą czcionką wybawieniem dla seniorów

Osobom miewającym już trudności z czytaniem książek ze zbyt drobnym drukiem, z pomocą przychodzą nowoczesne rozwiązania.

Jednym z pomysłów na pokonanie problemu są książki z dużą czcionką https://ksiegarnia.pwn.pl/wielkielitery jak te tutaj. Przeznaczone są dla osób z pogorszonym wzrokiem lub z problemami z koncentracją nad tekstem. Większy druk czyta się płynniej, a oczy mniej się męczą.

Książka z dużą czcionką będzie nieco większa objętościowo, jednak to tylko więcej przyjemności z obcowania z lekturą.

A może książka mówiona?

Audiobooki, czyli tak zwane książki mówione stają się w ostatnich latach coraz bardziej popularne.

Młodzi ludzie w ten sposób mogą słuchać wybranych przez siebie utworów literackich w samochodzie, w drodze do pracy lub w podróży, albo na słuchawkach, idąc do szkoły, na uczelnię lub po prostu do sklepu na zakupy.

Taka forma czytania jest ostatnio coraz bardziej doceniana, ponieważ umożliwia kontakt z lekturą dosłownie wszędzie.

Osoby mocno zapracowane nierzadko doceniają taką możliwość, ponieważ, jak same często powtarzają, w ten sposób oszczędzają sporo czasu i mogą wolną chwilę, podczas na przykład podróży właśnie, spożytkować w sposób bardzo dla siebie korzystny.

Nie należy się dzisiaj także obawiać, że nie znajdzie się poszukiwanego audiobooka wybranej przez siebie książki. Dostępność tego formatu jest obecnie coraz powszechniejsza, już nawet przy wypuszczaniu na rynek nowości wydawniczych bierze się pod uwagę konieczność udostępnienia książki w formacie do słuchania.