Polscy piłkarze podbijają od kilku lat zagraniczne ligi i radzą sobie w nich na tyle dobrze, że z roku na rok zagraniczni managerowie postanawiają ściągać kolejne gwiazdy z naszej ligi i mocno w nie inwestować. Polacy są bowiem obecnie jednymi z najtańszych piłkarzy dostępnych na rynku, ale wyróżniają się wielką walecznością i zaangażowaniem. Książka Lewy jak został królem opowiada o historiach naszego obecnie najlepszego piłkarza, czyli Roberta Lewandowskiego, który w młodości przeżył śmierć ojca i nie miał zbyt łatwego wejścia w wielki świat piłki. 

Moda na czytanie

Od kilku lat panuje bardzo duża moda na czytanie książek i jest to niesamowicie dobry znak. Był bowiem okres, w którym księgarnie i biblioteki notowały dużo mniejsze zyski i właściciele obawiali się, czy nie idzie to w złą stronę. Najchętniej czytane wśród młodych osób są właśnie takie pozycje jak książka Lewy jak został królem. Wiele osób chce przecież zostać znanym sportowcem i zrobić co najmniej w połowie taką karierę jak gwiazdy naszej obecnej kadry. 

Niemiecka legenda piłki

Robert Lewandowski podbija ligę u naszych zachodnich sąsiadów i stał się tam na tyle ogromną gwiazdą, że wszystkie dzieciaki kupują koszulki z jego podobizną i herbem monachijskiego klubu. Robert Lewandowski miał na przełomie kilku ostatnich lat wiele ciekawych propozycji z klubów zagranicznych, ale jego szefowie od razu je odrzucali i informowali, że tak wielka gwiazda nie jest na sprzedaż za żadne pieniądze. W książce o naszej gwieździe można przeczytać naprawdę sporo ciekawych anegdot.

Książkę „Lewy, jak został królem” znajdziesz pod tym linkiem: https://literia.pl/lewy-jak-zostal-krolem

Więcej informacji o Lewandowskim możesz przeczytać w jego karcie na Wikipedii