Dziecko rozwija się na wielu płaszczyznach przez całe dzieciństwo. Każda z nich jest istotna i o każdą należy zadbać. Pierwsze próby mówienia, chodzenia czy pisania warto wspierać. Kiedy dziecko zaczyna interesować się ołówkiem czy długopisem, warto dać mu książkę ze szlaczkami. Rozwijanie manualnych umiejętności jest niezwykle ważne. Najlepiej zacząć o nie dbać jak najwcześniej. To pozwoli uniknąć problemów z pisaniem pierwszych liter i wyrazów, a tym samym problemów w szkole.

Jakie korzyści płyną z książeczek ze szlaczkami?

1001 szlaczków na różne tematy

Książka ze szlaczkami dla przedszkolaka to przedmiot, który powinien znaleźć się w każdym domu. Dzięki łączeniu zabawy z nauką dziecko szybko zrozumie, na czym polega pisanie. Nauczy się, w jaki sposób należy trzymać długopis czy ołówek. Będzie umiał nad nim zapanować. Jego ruchy będą bardziej stabilne, a rysowane wciąż szlaczki za każdym razem będą prezentowały się dokładniej i piękniej. Rysowanie szlaczków dla przedszkolaka jest przygotowaniem do późniejszej nauki pisania. Warto więc dość często ćwiczyć z dzieckiem tę umiejętność. Rozwinie ona zdolności manualne. Poza tym, rozwinie koncentrację dziecka, które nauczy się, że musi być odpowiednio skupione, żeby dobrze poradzić sobie z zadaniem.

Jak wybrać książkę ze szlaczkami?

Zadając sobie pytanie, jak wybrać najlepsze książki ze szlaczki dla przedszkolaków, trzeba najpierw wciąż pod uwagę wiek dziecka. Wydawnictwa dbają o to, żeby książki były odpowiednio oznaczone, więc bez problemu można odnaleźć tę właściwą do wieku malucha. Ważne, żeby była ona różnorodna. Powinna proponować nie tylko zwykłe szlaczki, ale także zadania polegające na łączeniu kropek. To pozwoli dziecku odpocząć od powtarzania tych samych wzorów i urozmaici naukę pisania. Warto zwrócić uwagę na dodatki, które pojawiają się w takich książkach. Są to na przykład kolorowe rysunki bądź naklejki będące nagrodą za wykonane zadania. Takie elementy z pewnością sprawią, że dziecko chętniej sięgnie po tego typu książkę.