Wydano blisko 381 pozycji książkowych Star Wars. W tej ofercie znajdują się pozycje dla każdego fana. Jest wiele książek dla dzieci, dorosłych, wiele komiksów i e – booków. Każdy, kto chce rozpocząć swoją przygodę z tymi książkami zastanawia się od czego zacząć czytanie tej niezwykle popularnej sagi kosmicznej.

Od czego zacząć?

Star Wars książki to stary kanon i nowy kanon, który pochodzi od firmy Disney. Uważa się, że książki nowego kanonu są łatwiejsze w odbiorze i bardziej zrozumiałe. Ponadto i tak trudno jest je czytać chronologicznie, ponieważ postępujące po sobie zdarzenia nie są opisane po kolei.
Każdy fan książki Star Wars pochłania szybko i bez opamiętania, jednak ważne jest by czytał je zrozumiale i wiedział o co w nich chodzi.

Na uwagę zasługują?

Książek z serii Star Wars jest tak dużo, że trudno jest samemu znaleźć to na co warto jest zwrócić uwagę. Dlatego w internecie można znaleźć kilka porad, dzięki którym zacznie się czytać to co jest najbardziej wartościowe w tej materii.

Ciekawostką jest książka o tytule: „Ja, Jedi”, w której pisarz zastosował narrację pierwszoosobową. Bohater opowiada jaką przebył drogę by w końcu stać się uczniem Luke’a Skywalkera.
Ponadto ciekawymi pozycjami mogą też być: Punkt przełomu, Dziedzictwo Mocy: Zdrada.