Trudno jest mówić o poważnych sprawach językiem prostym i zrozumiałym dla dzieci. Trzeba popatrzeć na świat ich oczami. Znaleźć przykłady dotyczące najbliższego otoczenia albo przywołać fikcyjne postaci i opisać związane z nimi wydarzenia. Ta formuła znakomicie sprawdza się w pozycjach książkowych Wydawnictwa Papilon. Wszystkie opowieści są ciekawe i pouczające. Ich lektura zachęca dzieci do sięgania po kolejne pozycje z literatury dziecięcej.

O co pytają dzieci?

Rodzice i nauczyciele często spotykają się z trudnymi pytaniami ze strony swoich podopiecznych:

  • Czym jest szczęście?
  • Co to jest miłość,
  • Na czym polega przyjaźń?
  • Jak być odważnym?

Na te oraz wiele innych pytań dzieci mogą znaleźć odpowiedź w książce „12 ważnych opowieści. Polscy autorzy o wartościach”, wydanej przez Papilon. Znakomici autorzy napisali pełne humoru historyjki, które wzbogacono pięknymi, kolorowymi ilustracjami. Książka dostępna jest też w formie Audiobooka. 

Jak rozmawiać z dziećmi o ich prawach?

Dla wszystkich dorosłych doskonałą pomocą jest pozycja Wydawnictwa Papilon „12 ważnych praw. Polscy autorzy o prawach dzieci”. Twórcy książki przedstawiają sytuacje dotyczące prawa do nauki, bezpieczeństwa, prywatności oraz wyrażania swoich poglądów. Podkreślają, że wiele praw łączy się z obowiązkami. Treść opowiadań pobudza do refleksji, uczy i bawi. Książka jest doskonałą lekturą dla dzieci oraz pomocą w procesie wychowania.

Sztuka dobrej komunikacji

Książka „Przestańcie się kłócić!” nawiązuje do światowego trendu NVC – Porozumienie Bez Przemocy. W bajkowej społeczności świata zwierząt pojawiają się różne konflikty. Wynikają one z rozbieżności potrzeb, co jest powodem kłótni. To wyraźne analogie do realiów ludzkiego życia. Taka metoda projekcyjna uświadamia dzieciom jak ważna jest empatia, unikanie agresji i dążenie wszelkimi sposobami do porozumienia. 

Zgadnij jaki to wyraz!

Nowatorską metodę zachęcania najmłodszych do czytania zastosowała autorka książeczki „Czytanki z obrazkami”. Niektóre wyrazy są zastąpione w tekście małymi obrazkami. Podczas wspólnego czytania z osobą dorosłą, dziecko odgaduje odpowiednie słowo. Dodatkowo uwagę malucha przyciągają większe ilustracje. Takie pomysłowe rozwiązania mają wpływ na rozszerzenie grona przyszłych czytelników.

Nauka poprzez działanie

Dla efektów nauczania dużą rolę pełni pobudzanie dziecka do własnej aktywności. Ta metoda znalazła odzwierciedlenie w książce „Domowy elementarz przedszkolaka”. To zbiór różnych ćwiczeń z zakresu pisowni i prostych działań matematycznych. Papilon uatrakcyjnił wykonywanie zadań poprzez dołączenie do tego wydania dużej liczby kolorowych nalepek. Dziecko poznaje różne pojęcia, doskonali spostrzegawczość i sprawność manualną.

Rozwijanie talentu plastycznego

Wydawnictwo Papilon przygotowało świetną pozycję wspierającą kreatywność dzieci. To książeczka „365 rzeczy do zrobienia”. Mogą z niej korzystać dzieci w różnym wieku. Oryginalne prace powstają za pomocą rozmaitych technik plastycznych: rysowania, malowania, wycinania, stemplowania. Ta publikacja może być inspiracją dla nauczycieli podczas prowadzenia zajęć lekcyjnych lub świetlicowych.

Posłuchajki na dobranoc

Czy dziecko może codziennie usłyszeć inną bajkę? Oczywiście, jeśli dostanie w prezencie Audiobook „365 bajek na dobranoc” lub „365 bajek na każdy dzień”. Zbiory bajeczek w interpretacji aktorskiej Anny Dymnej i Katarzyny Stoparczyk zilustrowane są warstwą muzyczną. Papilon zaprosił również do współpracy innych aktorów, jak Maja Ostaszewska, czy Wojciech Malajkat, którzy czytając baśnie dostarczają dzieciom wiele pozytywnych emocji.