Fantastyka to gatunek, z którego mogą korzystać ludzie w każdym wieku, ale są pewne rzeczy, które sprawiają, że jest ona bardziej atrakcyjna dla młodszych od innych. Książki z tego gatunku często zawierają magiczne, czarnoksięskie i mityczne stworzenia, ponieważ rozgrywają się w alternatywnym świecie, w którym wszystko może się zdarzyć. Autorzy, którzy piszą te historie, starają się tworzyć światy, w których mogą badać różne tematy, takie jak dobro kontra zło, miłość kontra nienawiść lub co to znaczy być człowiekiem. Ten artykuł ma na celu zapoznanie Cię z najlepszymi książkami fantasy dla nastolatków. Pomoże ci znaleźć dobrą książkę dla nastolatka i uniknąć niektórych pułapek, które wiążą się z wyborem książki dla niego.

Książki fantasy – doskonała lektura dla nastolatków

Obecnie najpopularniejszym gatunkiem wśród nastolatków jest gatunek fantasy. Niektóre niedawne badania wykazały, że wśród młodych ludzi, zwłaszcza wśród nastolatków, rośnie popularność fantasy i science fiction (polecamy w tym temacie nasz wpis Czym wyróżniają się komiksy science fiction?) . Badanie pokazuje, że fantasy jest popularnym gatunkiem w Stanach Zjednoczonych i nadal rośnie, ponieważ zainteresowanie czytaniem wśród nastolatków spada.

Jest wiele powodów, dla których tak jest. Pierwszym powodem jest to, że łatwo zgubić się w książce i zatracić się w tym świecie. Łatwo też nawiązać kontakt z postaciami z tych książek, ponieważ mają one mocne i słabe strony, tak jak my. Innym powodem, dla którego ten gatunek stał się tak popularny, jest sposób, w jaki prezentuje się młodym ludziom – pełen akcji i przygód, ale także z dużą dozą romantyzmu i magii. Gatunek stał się bardziej popularny, ponieważ jest zabawny, łatwo się w nim zagubić, a postacie mają mocne i słabe strony.

Książki fantasy dla młodzieży – ranking

Książki fantasy dla nastolatków to nie tylko smoki i questy. Dotyczą one również postaci, z którymi mogą się utożsamiać nastolatki. W tym artykule stworzyliśmy listę 12 najlepszych książek fantasy dla nastolatków.

The Best of the Best — 12 książek, które trzeba przeczytać w gatunku fantasy dla nastolatków

Ta lista książek ma służyć jako przewodnik dla nastolatków, którzy chcą przeczytać dobre książki fantasy. Nie jest to pełna lista i nie obejmuje wszystkich książek fantasy, ale zawiera niektóre z najlepszych.

Najlepsze w tych książkach jest to, że wszystkie zostały napisane przez autorów, którzy zdobyli nagrody i byli wielokrotnie publikowani.

Jeśli podobał Ci się Harry Potter, Igrzyska Śmierci lub Gra o Tron, pokochasz te 12 książek fantasy dla nastolatków, które musisz przeczytać!

 1. Najciemniejsza część lasu autorstwa Holly Black
 2. Miasto złodziei autorstwa Megan Whalen Turner
 3. Harry Potter i Kamień Filozoficzny JK Rowling
 4. Trylogia Igrzysk Śmierci autorstwa Suzanne Collins
 5. Gra o tron George RR Martin
 6. 6. Szklany Tron Sarah J. Mass
 7. Dziewczyna, która piła księżyc Kelly Barnhill
 8. Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy: Złodziej Pioruna autorstwa Ricka Riordana
 9. Hobbit JRR Tolkiena
 10. Wspaniały Czarnoksiężnik z Krainy Oz autorstwa L Franka Bauma
 11. Rywalki autorstwa Kiera Cass
 12. Osobliwy dom Pani Peregrine autorstwa Riggs Ransom

Najlepsze książki dla młodzieży fantasy o miłości

Najlepsze książki dla młodych ludzi o miłości to te, które pomagają im identyfikować się z bohaterami i widzieć siebie w historii.

Książki fantasy dla młodych ludzi opowiadają o magii, przygodzie i romansie, które towarzyszą byciu młodą osobą. Są idealne dla tych, którzy chcą uciec od rzeczywistości i żyć w alternatywnym świecie pełnym magii i zastanawiać się, gdzie wszystko może się wydarzyć!

Najlepsze książki fantasy dla młodych ludzi o miłości często dotyczą odnajdywania prawdziwej miłości i pokonywania przeszkód. Najważniejsze jest to, że historię miłosną można znaleźć w każdym gatunku.

Istnieje wiele wspaniałych książek fantasy, które młodzi ludzie mogą przeczytać o miłości. Te książki są pełne magii, romansu i przygody. Lew, czarownica i stara szafa CS Lewisa to słynny przykład książki fantasy dla młodych ludzi o miłości. Przedstawia troje dzieci z różnych światów, które próbują uniknąć wojny w magicznej krainie Narnii i odnaleźć drogę do domu, zanim będzie za późno.