Wyjeżdżając do UK często zabieramy ze sobą kilka książek do poduszki. W końcu czytanie w ojczystym języku sprawia prawdziwą przyjemność i nawet gdy biegle posługujemy się językiem angielskim, pragniemy przeczytać ciekawą książkę po polsku. Niektórzy mają taką potrzebę każdego wieczoru, więc musieliby zabrać ze sobą doprawdy pokaźny stosik literatury. Na szczęście wiele księgarni w UK wprowadziło do sprzedaży zarówno światowe bestsellery w języku polskim, jak i wiele nowości prosto z polskiego rynku.

polskie książki w UKOkazuje się, że w szczególności kosmopolityczny Londyn jest miastem, w którym zdobycie polskiej literatury nie jest problemem. Miasto charakteryzuje się takimi miejscami jak Polish Books przy High Street, Polskim Ośrodkiem Społeczno-Kulturalnym na Hammersmith, oraz Centrum Publikacji Fundacji Veritas. Bardzo popularna jest księgarnia Orbis, która już od sześćdziesięciu lat wydaje książki dla emigrantów.

Oczywiście wielu emigrantów nie mieszka w Londynie w związku z czym zawsze może liczyć na internetowe księgarnie oferujące wysyłkę. Nawet księgarnie w Polsce wysyłają książki do UK w całkiem korzystnych cenach. Takie księgarnie charakteryzują się doprawdy szerokim wyborem i zamawiając większą ilość książek warto skusić się na tę opcję.

Spora ilość emigrantów zdecydowanie przyczyniła się do rozwoju księgarni oferujących polskie książki w UK. Również polska literatura zaczęła odgrywać znaczącą rolę w brytyjskiej kulturze. Coraz częściej można o niej przeczytać w licznych dziennikach.