Szukając odpowiednich książek dla dzieci i młodzieży, z pewnością warto w pierwszej kolejności zapoznać się z listą lektur najpoczytniejszych w ostatnich miesiącach. Bestellery książkowe dla młodzieży będą na pewno trafionym prezentem dla każdego nastolatka, który interesuje się panującymi obecnie trendami i chciałby być z nimi zawsze na bieżąco. W dzisiejszych czasach mogą stanowić one nie tylko źródło wciągającej opowieści, ale być również niezbędnikiem w zakresie czerpania wiedzy na temat najbardziej popularnych zjawisk w technologii czy modzie.

Najlepsze książki dla młodzieży polskich Youtuberów

Wśród największych hitów ostatnich miesięcy wyróżnić można przede wszystkim książki pisane przez popularnych Youtuberów, jak na przykład „Wykłady profesora niczego” autorstwa niejakiego Miecia Mietczyńskiego czy też urodowe książki-albumy stworzone przez Ewę Grzelakowskią-Kostoglu, które dotyczą tematów związanych z poprawnym wykonywaniem profesjonalnego makijażu czy też pielęgnacji paznokci. Do wyboru dostępne są więc wszelkiego rodzaju poradniki (urodowe lub technologiczne), biografie internetowych twórców oraz ilustrowane albumy.

Najlepsze książki młodzieżowe 2017

Oprócz książek pisanych przez Youtuberów, wielu współczesnych nastolatków niewątpliwie zachwyci się także pozycjami wydawanymi przez popularnych młodzieżowych celebrytów, takich jak np. piosenkarz Justin Bieber czy modelka i aktorka Cara Delevigne. Wśród bestsellerów znaleźć można również książki spopularyzowane poprzez seriale dla młodzieży. Przykładem tego typu powieści jest książka „13 powodów” autorstwa Ashera Jay’a. Wysoką popularnością cieszą się także pozycje fantastyczne, a także wznowione wersje powieści, które przeżywają dziś renesans swojej dawnej popularności, jak np. poszczególne części „Harry’ego Potter’a” pisarki J. K. Rowling. Czytanie dla młodzieży książek to z pewnością dużo korzystniejsze i przyjemniejsze zajęcie niż kolejna gra na komputerze czy setne przeglądanie stron Facebooka.